Sparkfun siparişi teslim süresi

sevgili blog takipçileri, öncelikle uzun zamandır hiç yeni yazı yazmadığım için hepinizden özür dilerim.

bir sürü yazı yazılacak konu olduğu halde, bir sürü materyal biriktiği halde bunları yazıya geçirememek benim beceriksizliğim. zamansızlık bahanesi ile oturup duruyorum. arada blog’a gelen aramalara bakıyorum tam da taslak halinde bıraktığım konular oluyor. çok acı çekiyorum. arayıp da istediğini bulamayan okuyucunun bütün vebalini üstüme alıyorum. resmen terbiyesizlik yaptığımı düşünüyorum. yine bir arama gördüm böyle. sparkfun siparişinin teslim tarihini araştırmış, benim gudik yazıyla sonuçlanmış. okuyucu basmamışsa küfürü ben kendime bastım. hakkı kalmasın. ben bunun gün gün süresini tutmuştum.

14 günde elime geçiyor USPS (en ucuz kargo seçeneği) ile sparkfun’dan verdiğim siparişler. burada dikkat edilecek bir kaç husus var. birincisi Türkiye ile Colorado’nun saat farkı. arada bir-iki gün oynuyor sipariş onaylanıp yazdırılana  kadar.  bu süreçleri sparkfun’un sitesinden takip edebiliyorsun bayağı güzel.
aynı gün kargoluyorlar. tracking id ile amerikadaki durumu takip edilebiliyor. iki üç gün sonra los angeles havalimanında görünüyor. ondan sonrası heyecanlı bir bekleyiş. ptt binası bizim ofisin yakınlarında olduğundan kargonun antalyaya ulaşması durumunda teslim edilmesinde çok sorun olacağını düşünmüyordum zaten ama sürecin buradan sonrasını takip etmek teknik olarak mümkün değil. takribi 10 gün kadar türkiye semalarında gezen kargo kapıyı çalan kargocu tarafından isminiz söylenilerek elinize veriliyor. imza, kayıt kürek yok. yanlış kapı olması durumunda bir bardak su hizmeti bile yok.

yine de belli bir ağırlığa kadar olan, ucuzluk kargolar için en iyisi USPS bence.

GörselGörsel

GörselGörsel

sparkfun da kutulama işinde oldukça iyi. adet olduğu üzere sparkfun kutusunu projelerde kullandım.

GörselGörsel

herkese iyi devreler. kondansatörünüz, lediniz, güneşiniz bol olsun.

2 thoughts on “Sparkfun siparişi teslim süresi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s